Подарунки на Різдво - чи варто дарувати?

раскраски с буквамиЧи потрібно дарувати подарунки на Різдво?
У колишні часи головним зимовим святом для переважної більшості громадян був Новий рік. Зараз же ми все більше схиляємося до витоків українських традицій. А до революції, як відомо, головним святом якраз і було Різдво. Діти отримували на Новий рік подарунки чисто символічні, а на Різдво - головні.

Кілька поламав послідовність традиційних зимових свят Петро Перший. Адже завдяки календарю, затвердженим ним, спочатку настає Новий рік, а вже за ним 7 січня - Різдво. І це головна причина того, що православні християни спочатку зустрічають наступ Нового року і, відповідно, до нього більш ретельно готуються. Та й наші діти, дивлячись в будинку на ялинку, сподіваються на подарунки під нею. І переконати їх у тому, що вони їх там не скоро побачать, неможливо.

Європейцям і американцям звичайно ж, легше, адже у них Різдво настає 25 грудня, і саме з нього і починаються новорічні свята. В східноєвропейських країнах, включаючи Україну і Білорусь, є ще один традиційне свято - День Святого Миколая (прообраз і Діда Мороза, і Санта Клауса), який відзначають 19 грудня. На це свято слухняні діти обов'язково вранці знаходять солодощі, а неслухняні раніше могли і різку під подушкою виявити.

Тому виходить начебто занадто багато приводів для обдаровування: на 19 грудня, Новий рік і на Різдво подарунки теж потрібно шукати.

Традиції від волхвів

І все ж, традиції потрібно шанувати, адже вони йдуть ще від волхвів, які прийшли привітати Спасителя з народженням і принесли йому подарунки з глибоким змістом. Ними стало золото, як символ Сонця і божественного походження Ісуса. Ладан - як матеріал, що використовується в богослужінні для прославлення Бога, що символізує поклоніння Спасителю, як частини божественної Трійці. Третім даром стало мирро (смирна) - відоме запашне речовина, яка в давнину застосовували і у лікуванні, і під час благословіння на престол правителів, і при бальзамуванні померлих і символізує те, що Ісусу-людині доведеться померти в земному житті.

Тому здавна головними подарунками на Різдво і стали похідні від дарів волхвів. У ролі золота можуть виступати і цукерки або шоколадки в золотій фользі, і реальні гроші, якими ви можете обдарувати своїх близьких. Напевно, від цих витоків йде і європейська традиція робити пропозицію коханій дівчині в Різдво, природно - з підношенням золотого кільця. Вважається, що якщо пропозиція зроблена в різдвяні свята, то шлюб обіцяє бути щасливим.

Мітки: 

Розділ:: 

Сторінки

Схожі публікації

Останні публікації

Найпопулярніші публікації