Річниці Весілля

День весілля – це зелене весілля А також щомісяця після весілля протягом першого року можна святкувати зелене весілля. Символ: миртовий вінок. У день весілля можна подарувати деревце, яке буде рости й міцніти разом з новоствореною сім’єю.

1 рік – це ситцеве (марлеве) весілля Медовий місяць давно пройшов, і життя ввійшло у звичайне русло. Молоді по-справжньому взнали один одного. Це перший скромний ювілей. Швидше за все зношується ситець. Дарують ситцеві хусточки або інші подарунки із ситцю чи шовку.

2 роки - паперове весілля Відносини ще не міцні, рвуться легко, як папір. Дарують записні книжки, блокноти, листівки, книги, фотоальбоми, календарі або пачку грошей.

3 роки - шкіряне весілля За три роки стосунки стали досить міцними. Дарують шкіряні гаманці, портмоне, ремені, брелки для ключів, сумки.

4 роки - лляне весілля Потихеньку накопичується достаток у домі. Можна дозволити собі й льон. Дарують лляні рушники, скатертини, простирадла, покривала й т.д.

5 років - дерев'яне весілля П'ять років – це вже термін. Перший серйозний ювілей. Родина досить міцна, але для дерева є небезпечними пожежі - сімейні сварки. Дарують перші довговічні речі з дерева, такі як: скриньки, ложки, дерев'яні прикраси, різьблені вироби.

6 років - чавунне весілля Дарують все - від чавунних горшочків і до сковорідок. За латиською традицією - це Горобинове весілля Горобинове гроно - символ сімейного вогнища. Зберігає любов, вберігає від хвороби. Приносить у родину сина. Гронами горобини прикрашають вхід у дім.

6,5 років - цинкове весілля Назва нагадує про те, що на шлюб, як на оцинкований посуд, іноді потрібно наводити глянець. Шматочки цинку викидають у вікно, щоб зберегти жар душі. Дарують оцинкований посуд.

7 років - мідне весілля Мідь - міцний, гарний і досить коштовний матеріал. Чоловік і дружина обмінюються мідними монетами - символами достатку в домі.

8 років - жерстяне весілля Раніше дарували вироби з жесті: листи, форми. Зараз можна подарувати побутові прилади або блискуче кухонне начиння: форми для випічки, підноси.

9 років - фаянсове весілля Дарують різноманітний посуд, вазочки, стаканчики. Вони можуть бути виготовлені з фаянсу, порцеляни, кришталю й простого скла.

10 років - олов'яне весілля або трояндове весілля На Прибалтиці - бурштинове весілля Відносини між подружжям стали міцними і перевіреними часом. Запрошуються всі, хто був на весіллі. Гості танцюють із червоними трояндами в лівих руках. Дружина може бути в рожевому платті. Чоловік дарує дружині букет червоних троянд - символ любові й вірності.

11 років - сталеве весілля Дарують посуд з нержавіючої сталі.

12 (або 12,5) років - нікелеве весілля Нагадує подружжю - "не забувайте підтримувати блиск свого шлюбу." Дарують нікельований посуд.

13 років - мереживне (вовняне) весілля Подарунки з мережива або вовни

14 років - агатове весілля дарують агатові прикраси й фігурки зі слонової кістки.

15 років - скляне весілля відносини між подружжям чисті й прозорі, як скло. Дарують вироби зі скла й кришталю.

20 років - порцелянове весілля Вважається, якщо старий порцеляновий посуд розбився, то треба дарувати новий. Отже, даруєте порцеляновий сервіз. Кавовий, якщо чоловік і жінка люблять каву, чайний - якщо віддають перевагу чаю.

25 років - срібне весілля Сімейний союз шляхетний, як срібло. Його міцність уже не залежить ні від яких випадків. На святкування збирають всю рідню. Можна в цю дату обмінятися срібними обручками і носити їх разом із золотими. Або чоловік дарує таке колечко дружині. Гості дарують срібло.

26 років - нефритове весілля Торік у вас було срібне весілля, а коли з найбільш світлого і радісного дня в житті кожної людини, з дня весілля, проходить 26 років, святкується так зване нефритове весілля.

30 років - перлинове весілля Намисто з перлин - талісман і символ родючості. Відносини між подружжям не потьмяніли, як і натуральні перли. Чоловік дарує дружині намисто із тридцятьма перлинами. Дарують натуральні перламутрові перли, що не тьмяніють від часу, як і стосунки чоловіка й жінки.

35 років - полотняне (коралове) весілля Старе полотно вже зносилося, отже настав час дарувати нове. Червоні корали символізують здоров'я й довге спільне життя. Подарунки: червоні корали, полотняні скатертини, покривала, рушники й інші вироби з полотна. Дружина дарує чоловікові сорочку, як і у день весілля.

37,5 років - алюмінієве весілля Ця річниця символізує довгі й міцні сімейні відносини.

40 років - рубінове весілля Кольори рубіна – це кольори крові. Рубін - камінь любові й вогню. Він зберігає щастя й любов. Чоловік може подарувати дружині перстень із рубіном. Або в обручки вставляється рубін. Можна замінити обручки на нові, а старі віддати дітям, які збираються одружитися.

45 років - сапфірове весілля Сапфір символізує вірність і доброту.

50 років - золоте весілля Прекрасна дата! Відзначається особливо урочисто. Старі обручки замінюються на нові. Дарують золото або позолочені речі.

55 років - смарагдове весілля Союз двох такий прекрасний, як смарагд.

60 років - діамантове (платинове) весілля Відносини між подружжям стали такі ж міцні й сяючі, як діамант. Уже ніщо не зможе зруйнувати цей шлюб. Даруєте діаманти!

75 років - коронне весілля Вінчає довге й щасливе спільне життя. Дай Вам Бог дожити до Коронного весілля!

100 років - червоне весілля Зустрічається нечасто! Назва столітнього ювілею недавно була запропонована подружжям – довгожителями з Азербайджану: 126-літнім Ніфтулла і його 116-літньою дружиною Балабеїм. Вони прожили разом ціле століття.

Останні публікації

Найпопулярніші публікації