Весілля: що дарувати хресним батькам?

Весілля: що дарувати хресним батькам?Беручи на себе обов'язки хрещених батьків, ми часто не замислюємося про ту відповідальність, яку накладають нові обов'язки, але в момент виконання обряду хрещення, священик зазвичай визначає духовну роль хрещених у житті дитини. Таким чином, хресний і хресна стають першими наставниками, помічниками і друзями для хлопчика чи дівчинки. І звичайно, така важлива подія, як весілля не може пройти без їх безпосередньої участі. У цій статті ми і спробуємо розібратися, що дарувати хресним на весілля своїх духовних дітей. А також, коли і які весільні подарунки від хресних батьків прийнято отримувати за слов'янськими традиціями.

Традиції та подарунки

В деяких країнах колишнього Радянського Союзу традиції дуже відрізняються. Так, в Молдавії навіть не виникає питання, що подарувати хресним на весілля своїм духовним чадам, вони просто організовують весільне торжество - це і є їх подарунком. В обрядах інших народів наречений просив руку своєї обраниці не у рідного, а у хрещеного батька. Також існував звичай, коли хресні готували шлюбне ложе молодим, а в деяких селищах на хресного навіть покладалася відповідальна обов'язок - допомогти нареченому, якщо він не впорається в першу шлюбну ніч.

У наш час багато традицій зазнали змін, але, як і раніше, вклад других батьків у весільну торжество залишається досить чутливим. Так, подарунки від хресних повинні бути найбагатшими після дарів від найближчих родичів.

Що дарує хрещена і хресний на весілля?

Сьогодні подарунки від хресних охоплюють величезний асортимент - це може бути все, що стане в нагоді в майбутньому сімейному житті хрещеника або хрещениці - пральна машина, холодильник, хлібопічка, кухонний комбайн і пр. Якщо подарунок виявляється занадто дорогим - хрещеним батькам цілком припустимо об'єднатися сім'ями і зробити один , але хороший подарунок.

Якщо ж кожен хоче піднести щось своє, те, що дарує хрещена найчастіше? Звичайно, постільні приналежності: від шовкового комплекту постільної білизни до набору подушок і ковдр або шикарне покривало на шлюбне ложе. А хрещеному залишається тільки купити саму ліжко.

Мітки: 

Розділ:: 

Сторінки

Схожі публікації

Останні публікації

Найпопулярніші публікації